Достапни линкови

logo-print

Јапонија воведе сопствени санкции против Иран


Јапонската влада одобри свои санкции против Иран, вклучувајќи и замрзнување на сметките на ирански официјални личности кои се поврзани со иранската нуклеарна програма. Јапонија соопшти дека ќе ги суспендира сите нови инвестиции во иранската нафтена индустрија, но нема планови да го стопира увозот на нафта од Исламската република.
XS
SM
MD
LG