Достапни линкови

logo-print

Експлодираше нова нафтена платформа во Мексиканскиот Залив


Експлодираше нафтена платформа на Маринер енерџи во Мексиканскиот Залив, во близина на местото каде што се случи хаварија со платформата на Бритиш Петролеум. Во експлозијата што се случила на 130 километри од брегот на Луизијана немало загинати. Американските власти соопштија дека платформата не ископувала нафта или гас.
XS
SM
MD
LG