Достапни линкови

logo-print

Грузија ја обвини Русија за кршење на примирјето


Грузискиот премиер Ника Гилаури ја обвини Русија за кршење на примирјето што ја оконча кратката војна меѓу двете земји во 2008 година. Минатиот месец, Грузија ја обвини Русија дека распоредува модерен ракетен систем во отцепените грузиски покраини Јужна Осетија и Абхазија.
XS
SM
MD
LG