Достапни линкови

logo-print

Отпуштена руска полицајка која ги обвини шефовите за корупција


Руска полицајка од уралскиот регион денеска соопшти дека била отпуштена од работа откако во видео порака адресирана до рускиот претседател Дмитриј Медведев ги обвини своите надредени за корупција. Таа вели дека е отпуштена поради наводно отсуство од работа и најави дека ќе се жали на суд.
XS
SM
MD
LG