Достапни линкови

logo-print

Руски бизнисмен уапсен во Шпанија


Шпанската полиција уапси руски бизнисмен поради поврзаност со пожар што изби во руска дискотека минатата година, при што загинаа 156 луѓе. Уапсениот Константин Мрихин бил комерцијален директор на дискотека во Перм, во која во декември избувна голем пожар предизвикан од огнометот во диското. Руските власти го обвинија раководството на дискотеката дека ги игнорирало безбедносните стандарди. Мрихин ја напушти Русија за да се спаси од обинението за убиство без предумисла, но денеска беше уапсен во близина на Барцелона.
XS
SM
MD
LG