Достапни линкови

logo-print

Двајца полицајци убиени на Северен Кавказ


Двајца полицајци се убиени во одделни инциденти на Северен Кавказ, соопштуваат руските власти. Во главниот град на Дагестан, Махачкала, бил дигнат во воздух автомобил на офицер на Федералната служба за безбедност. Полицијата го убила напаѓачот при обид за апсење.
Во Ингушетија, пак, напаѓачи упаднале во домот на полициски службеник – него го убиле, а ја раниле неговата сопруга.
XS
SM
MD
LG