Достапни линкови

logo-print

31 загинат во терористиките напади во Лахоре


Најмалку 31 лице загинаа во трите самоубиственни напади во Лахоре, за време на шиитска религиозна церемонија.Ова е последната вест за жртвите чиј број се стравуваа дека не е конечен поради тоа што голем број ранети се наоѓаат во критична состојба. Шиитите во Пакистан се честа цел на сунитските екстремистички групи кои се често поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG