Достапни линкови

logo-print

Азаренка се онесвести за време на мечот против Дулко


Белоруската тенисерка Викторија Азаренка се опоравува откако колабрираше на меч на „Ју-Ес Опен“ во Њујорк. Тенисерката се онесвести на теренот додека играше против аргентинката Џизела Дулко на 32 степени целзиусови. Азаренка била пренесена во болница каде докторите утврдиле дека 21 годишната спортистка има благ потрес на мозокот. Спортистката изјави дека се повредила во теретана, каде се подготвувала за натпреварот.

XS
SM
MD
LG