Достапни линкови

logo-print

Турција претседава со Советот за безбедност на ОН


Турција од денеска го презеде едномесечното ротационо претседавање со Советот за безбедност на ОН.
Како што информира турскиот амбасадор при ОН, за време на своето претседавање во текот на овој месец, Турција ќе раководи со „најмалку две важни заседанија“ на Советот за безбедност - за најновите санкции кон Иран и за мировната мисија на Светската организација во Судан.


XS
SM
MD
LG