Достапни линкови

logo-print

Потпретседателот на САД во посета на Ирак


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден престојува во посета на Ирак, по повод завршувањето на мисијата на борбените единици на САД во таа земја. Бајден денеска ќе присуствува на свеченоста со која американската војска ја одбележува новата етапа на присуството во Ирак, наречена „Нова зора“.
XS
SM
MD
LG