Достапни линкови

logo-print

Германскиот генерал Билер нов командант на КФОР


Новиот командант на КФОР, германскиот генерал Ерхард Билер, денеска ќе ја преземе должноста од својот колега, генерал Маркус Бентлер. На примопредавањето на должноста во главното седиште на КФОР во Приштина ќе присуствува и командантот на Здружените сили на НАТО во Неапол, американскиот адмирал Марк Фицџералд, како и највисоките претставници на косовските власти и на меѓународната заедница во Приштина.
XS
SM
MD
LG