Достапни линкови

logo-print

Средби на Обама со претставници од Блискиот исток


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе има одвоени средби со главните учесници во блискоисточните преговори, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, палестинскиот претседател Махмуд Абас, јорданскиот крал Абдалах втори и египетскиот претседател Хосни Мубарак. До овие средби доаѓа во пресрет на најавеното обновување на мировните преговори на Израелците и Палестинците, кои би требало да почнат утре во главниот град на САД.
XS
SM
MD
LG