Достапни линкови

logo-print

САД ќе стават крај на војната во Ирак


Соединетите Американски Држави формално ќе прогласат прекин на нивните воени операции во Ирак, седум ипол години по инвазијата во земјата, поради режимот на Садам Хусеин. Претседателот Барак Обама денеска преку телевизиско обраќање од овалната соба во Белата куќа треба да стави крај на војната и да соопшти дека земјата ќе се фокусира на борбата со Талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG