Достапни линкови

logo-print

Критики до Карзаи за неуспех во борбата со корупција


Демократскиот конгресмен Рик Ларсен кој беше во посета на Авганистан упати критики до претседателот Хамид Карзаи дека тој не успеал во борбата со корупцијата во земјата. Тој изјави дека Карзаи мора да се потруди повеќе за Авганистан да не стане рај за Ал Каеда, по најавите дека Соединетите Американски Држави ќе започнат со повлекувањето на нивните војници во јули во наредната година.
XS
SM
MD
LG