Достапни линкови

logo-print

Франција носи закон за полесно депортирање


Француската влада денеска ги објави плановите за засилување на депортација на илегални имигранти, особено оние кои се фатени во кражба или агресивно питачење. Министерот за имиграција Ерик Бесон ги објави плановите за промена на законот за да може полесно да се депортираат престапниците. Законот треба да дојде на парламентарна расправа кон крајот на септември.
XS
SM
MD
LG