Достапни линкови

logo-print

Џо Бајден во Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска пристигна во Багдад, во пресрет на церемонијата во среда, што формално треба да го означи крајот на американските воени операции во земјата. Најавено е дека утре, Бајден ќе се сретне со ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи.
XS
SM
MD
LG