Достапни линкови

logo-print

25 партии на изборите во Киргистан


25 политички партии се пријавиле за учество на претстојните избори во Киргистан, соопшти Државната изборна комисија по истекувањето на рокот за пријавување. Изборната кампања почнува на 10 септември.
XS
SM
MD
LG