Достапни линкови

logo-print

Седум странски војници загинаа во Авганистан


Седуммина странски војници загинаа денеска во два бомбашки напади во јужен Авганистан, соопштуваат во мисијата ИСАФ. Не се соопштува од која држава се настраданите војници.
XS
SM
MD
LG