Достапни линкови

logo-print

Анкетна комисија почна со работа


Собраниската Анкетна комисија која треба да го расчисти инцидентот што се случи во Парламентот на 1 јули годинава, денеска одржа отворена седница.
Претседателот на Комисијата Хајрула Мисини предложи да се работи зад затворена врата, но тој предлог го одбија членовите на комисијата Благородна Дулиќ, Илија Димовски, Соња Мираковска и Менде Диневски и одлучија седниците да се отворени.
На први јули годинава дојде до инцидент меѓу дел од пратеници на СДСМ и полициското обезбедување, откако во Собранието не помина законот за стечајците.
XS
SM
MD
LG