Достапни линкови

logo-print

Путин ја предупредува опозицијата


Рускиот премиер Владимир Путин упати предупредување до опозицијата дека полицијата би можела да употреби сила за да ги спречи протестите кои нема да бидат дозволени. Активистите инсистираат дека слободата на собирање е едно од основните права загаранитарно со рускиот устав.
XS
SM
MD
LG