Достапни линкови

logo-print

Единаесет повредени на рок концерт во Русија


Најмалку 11 лица биле хоспитализирани откако група скинхедси со метални шипки влегле во еден клуб во рускиот град Миас каде што се одржувал рок концерт. Полицијата ги негира извештаите на некои агенции дека притоа загинало и едно 14 годишно девојче. Приведени биле 15 луѓе.
XS
SM
MD
LG