Достапни линкови

logo-print

Хосни Мубарак во посета на Франција


Во Париз египетскиот претседател Хосни Мубарак ќе разговара со францускиот претседател Никола Саркози. До нивната средба доаѓа пред најавениот почеток на директните мировни преговори меѓу Израел и Палестинците.
XS
SM
MD
LG