Достапни линкови

logo-print

Убиени 10 бунтовници во Авганистан


НАТО соопшти дека нивните војници убиле најмалку 10 бунтовници во Авганистан, откако утринава бунтовниците нападнале две бази во источен Авганистан. Петмина бунтовници се заробени. Не загинал ни еден авганистански или војник на НАТО.
Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот. Според нив, во нападот се убиени 18 странски војници.
XS
SM
MD
LG