Достапни линкови

logo-print

Почнува Светското првенство во кошарка


Почнува Светското првенство во кошарка што се игра во Турција. Репрезентациите се поделени во четири групи со по шест селекции од кои најдобрите четири ќе продолжат во втората фаза. Натпреварите се играат во Истанбул, Анкара, Измир и Кајсери.
Финалето се игра на 12 септември.
XS
SM
MD
LG