Достапни линкови

logo-print

Индија ја суспендира воената размена со Кина


Индија ја суспендира одбранбената соработка со Кина откако Пекинг одби да му даде виза на индиски армиски генерал од регионот Кашмир. Лани, Индија протестираше поради тоа што кинеската амбасада даваше различни визи за жителите на индискиот дел на Кашмир. Ова прашање е едно од серијата на недоразбирања од пониско ниво меѓу двата азиски гиганта.
XS
SM
MD
LG