Достапни линкови

logo-print

Чавез демантира дека боледува од рак


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез ги демантираше информациите дека боледувал од рак. Тој изјави дека ваквите шпекулации биле ширени од страна на неговите непријатели. Озборувањата дека Чавез боледува од рак се интензивираа откако претседателот не се појави на првиот настап од предизборната кампања пред парламентарните избори во Венецуела.

XS
SM
MD
LG