Достапни линкови

logo-print

САД ќе ги ревидираат плановите за помош во Пакистан


Соединетите американски држави одвоиле близу 200 милиони американски долари помош за справување со поплавите во Пакистан. Портпаролот на Стејт Департментот Филип Кроули изјави дека парите се помош за сданирање на штетите од поплавите, додавајки дека САД ќе ги ревидира дел од проектите за помош на Пакистан.

XS
SM
MD
LG