Достапни линкови

logo-print

Медведев ја суспендира одлуката за изградба на автопатот


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денес нареди да се суспендират плановите за изградба на автопат низ шума Кимки во близина на Москва. Во пораката објавен на неговиот видео блог Медведев вели дека одлуката за изградба на автопатот се повлекува откако невладините групи, опозицијата а денска и владејачката партија побараа да се направат дополнителни анализи Ова е редок пример кога руските власти одговараат на протестите на луѓето и менуваат нешто.
XS
SM
MD
LG