Достапни линкови

logo-print

Во Мексико пронајдени 72 тела


Мексиканската полиција пронашла 72 тела на една фарма на североистокот на земјата по судирите со вооружени лица во текот на кои загинале четири лица. Масовната гробница била кај местото Сан Фернандо на границата со Соединетите држави. Ова подрачје е познато по насилството меѓу припадници на различни нарко картели.
XS
SM
MD
LG