Достапни линкови

logo-print

Убиени петмина бунтовници во Дагестан


Руските власти соопштија дека петмина бунтовници биле убиени во престрелка со безбедносните сили во јужната руска република Дагестан. Се прецизира дека бунтовниците отвориле оган кон полицијата кога се обидела да го запре нивниот автомобил на еден контролен пункт во близина на границата со Чеченија.
XS
SM
MD
LG