Достапни линкови

logo-print

Суспендирани полицајци поради заложничката криза


На Филипините биле суспендирани четворицата филипински полицајци кои раководеле со акцијата за завршување на заложничката криза во која загинаа осум туристи од Хонг Конг. Полицијата призна дека неумешно се справила со кризата која почна откако во Манила поранешен полицаец киднапирал туристички автобус со 25 патници. Драмата траеше десет часа, а киданперот бил убиен со снајперски истрел, но откако убил осуммина туристи.
XS
SM
MD
LG