Достапни линкови

logo-print

Картер со мисија во Северна Кореја да ослободи американец


Поранешниот американски претседател Џими Картер отпатува во Северна Кореја на мисија со цел да го обезбеди ослободувањето на американскиот државјанин, кој се наоѓа во затвор во таа земја од јануари годинава. Севернокорејската полиција го уапси Ејџалон Махли Гомез по потекло од Бостон, Масачусетс, заради илегален премин во Северна Кореја преку Кина.
XS
SM
MD
LG