Достапни линкови

logo-print

Франција започна истрага за повредените војници во Авганистан


Француските власти започнаа истрага за тројца нивни војници кои беа повредени во Авганистан, која треба да покаже дали тие биле жртви на пријателски оган во инцидентот кој се случи во понеделникот. Инцидентот не е поврзан со убиството на двајца француски војници во истиот ден и во истата област во северен Кабул. Бројката на загинати француски војници во Авганистан се искачи на 47.
XS
SM
MD
LG