Достапни линкови

logo-print

Папандреу најави нов модел на управување во Грција


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу во статијата, објавена на сајтот на Владата најави промени во моделот на управување на Грција.
Според Папандреу потребни се радикални институцинални промени оти само на тој начин земјата ќе можела да се развива и да напредува.
Во рамки на структурните промени се очекува да биде создадено „суперминистерство“, кое ќе ги координира активностите на министерскиот совет.
XS
SM
MD
LG