Достапни линкови

logo-print

Во Ирак има под 50 илјади американски војници


Американската војска соопшти дека во Ирак сега има под 50 илјади војници фокусирани пред се на тренинг на ирачка војска и анти терористички операции. Последната борбена бригада замина од Ирак минатата недела. Според планот на Претседателот Барак Обама, сите американски војници треба да го напуштат Ирак до крајот на 2011.
XS
SM
MD
LG