Достапни линкови

logo-print

На Пакистан му требаат 3 години за санирање на поплавите


Претседателот на Пакистан Асиф Али Зардари изјави дека на земјата и требаат три или и повеќе години за да закрепне од катастрофалните поплави што оставија милиони луѓе без покрив над главата. Зардари предупреди дека Пакистан мора да биде буден за да спречи исламските милитанти да ја искористат кризата за регрутирање млади сили.
XS
SM
MD
LG