Достапни линкови

logo-print

Косовскиот гувернер останува во притвор


Судот во Приштина го продолжи притворот на гувернерот на Централната банка на Косово, Хашим Реџепи за уште 60 дена. Против него се води истрага за корупција. Одлуката за продолжување на притворот е донесена на барање на Специјалното обвинителство за борба против корупцијата. Реџепи беше уапсен на 23 јули под обвинение за корупција, перење пари и злоупотреба на службената должност.
XS
SM
MD
LG