Достапни линкови

logo-print

Заложниците излегуваат од автобусот во Манила


Полицијата во Манила влезе во автобусот во кој воружен маж држи околу 16 заложниици, туристи од Хонк Конг. Некои од туристите го напуштаат автобусот. Заложничката драма започна пред 9 часа кога вооружениот напаќач кој е поранешен полицаец го зазеде автобусот во кој имаше 25 туристи . Поранешниот полицаец кој е разрешен, бара да се врати повторно на работа.

XS
SM
MD
LG