Достапни линкови

logo-print

Нови инциденти во Дагестан


Заменик градоначалникот во градот Кизлиар во Дагестан бил тешко ранет во денешниот напад додека одел на работа. Според полицијата, непознати напаѓачи пукале во него. Во одвоен инцидент во Дагестан, две лица загинале од екплозија во нивниот автомобил, кој, според полицијата, бил наменет за самоубиствен напад.
XS
SM
MD
LG