Достапни линкови

logo-print

Заложничка драма во Манила


Вооружено лице држи како заложници 18 луѓе во еден туристички автобус во главниот град на Филипини, - Манила. Според полицијата, киднаперот бил поранешен полицаец, кој бил отпуштен од работа. Најнапред во автобусот имало 25 лица, повеќето туристи од Хонг Конг, но киднаперот ослободил 7. Во тек се преговори со напаѓачот.
XS
SM
MD
LG