Достапни линкови

logo-print

Кипар нема да дозволи исполовување на бродови за Газа


Кипар нема да дозволи бродот со жени активисти да исплови од негова територија кон палестинските територии во Појасот Газа, соопшти полицијата. Жени активисти планираа од Либан, преку Кипар, со брод да пристигнат во Газа во наредната недела. Израел предупреди дека нема да дозволи бродот да влезе во Газа, која е под контрола на Хамас.

XS
SM
MD
LG