Достапни линкови

logo-print

Истрага против Карла дел Понте


Против поранешниот главен обвинител на Хашкиот трибунал Карла дел Понте ќе се води истрага поради тврдењата дека им се заканувала на сведоци и незаконски прибирала докази, пишува денеска британскиот весник Гардијан. Хашкиот трибунал вчера нареди независна истрага за тврдењата дека некои обвинители им се заканувале на сведоците кои се дел од постапката против Воислав Шешељ.
XS
SM
MD
LG