Достапни линкови

logo-print

Германците веќе не веруваат во капитализам


Огрмно мнозинство германци веќе не веруваат во капитализмот. Најновото истражување на институтот Емнид покажа дека дури 88 насто од германците сметаат дека би било подобро да живеат во некој нов економски поредок. Германците оценуваат дека по големата рецесија капитализмот не ја обезбедува потребната социјална рамнотежа во општеството.
XS
SM
MD
LG