Достапни линкови

logo-print

Во Русија помалку шумски пожари


Површините зафатени со пожари во централниот дел на Русија се намалија и според, министерството за вонредни ситуации, сега со оган биле зафатени помалку од 100 хектари шуми. Во Русија во последниве два месеца беа забележани незапамтени високи температури кои придонесоа за ширење на пожарите.
XS
SM
MD
LG