Достапни линкови

logo-print

Нов американски амбасадор во Ирак


Новиот американски амбасадор во Ирак му ги предаде своите акредитации на претседателот Џалал Талабани, соопштуваат од американската амбасада во Багдад. Нов амбасадор во Ирак е Џејмс Џефри, кој ја презема функцијата од амбасадорот Кристофер Хил. Преземањето на функцијата е на само 2 недели пред САД целосно да ја завршат борбената мисија во Ирак.
XS
SM
MD
LG