Достапни линкови

logo-print

На САД им требаат неколку години за излез од рецесијата


Американскиот Претседател Барак Обама изјави дека на САД ќе им требаат неколку години за целосно да излезат од рецесија. Секој кој ветува брзо опоравување и враќање на 8 милиони работни места само го сака вашиот глас, порача Обама во Сиетел на промоцијата на кандидатката на Демократите за Конгресот Пети Мареј.
XS
SM
MD
LG