Достапни линкови

logo-print

Состанок на Обама со лидерите на ЕУ на 20 ноември


Американскиот претседател Барак Обама и лидерите на ЕУ ќе се состанат на 20 ноември во Лисабон за да разговараат за зајакнување на светската економија, соопштуваат од Унијата. Портпаролката на ЕУ изјави дека состанокот ќе се одржи по самитот на лидерите на земјите членки на НАТО. Обама побара од лидерите на ЕУ да не спроведуваат остри мерки за штедење за да не се загрози опоравувањето од економската криза.
XS
SM
MD
LG