Достапни линкови

logo-print

Тројца НАТО војници загинале во Авганистан


Тројца НАТО војници загинале денеска во Авганистан при бомбашки напад. Во соопштението на НАТО не се наведуваат детали за загинувањето на војниците. Од почетокот на годинава, во Авганистан загинале 436 меѓународни војници.
XS
SM
MD
LG