Достапни линкови

logo-print

Почнаа трките за студентски индекс


Денеска стартуваат уписите на петте државни универзитети за сите матуранти кои положиле државна матура. На државните универзитети има 27 илјади слободни места за бруцоши од кои 16 илјади се за редовни студенти во државна квота.
XS
SM
MD
LG