Достапни линкови

logo-print

Во Русија приведен романски дипломат за шпионажа


Руската Федерална служба за безбедност денеска го приведе првиот секретар од политичкиот оддел на Романската амбасада под обвинение за шпионажа. Приведениот Габриел Грецу се обидувал да добие тајни воени информации од еден руски државјанин. Романската амбасада во Москва не даде коментар за случајот.
XS
SM
MD
LG